неділя, 11 червня 2017 р.

Чи завершилась історія з «Синіми китами»?

Історія з «Синіми китами» триває і далі, розповідає Альона КРИВУЛЯК, директор Департаменту Національних «гарячих ліній» Центру «Ла Страда-Україна». Тому батькам та вчителям варто більше часу приділяти своїм дітям, а підліткам відкрити очі та зрозуміти, що вони стають іграшками в чужих руках. 
Чи завершилась історія з «Синіми китами»?
Альона КРИВУЛЯК: «На жаль, ні. І блокування доступу до VK нічого не вирішило. Зараз ми отримуємо величезну кількість дзвінків від дітей, які обізлені через блокування та шукають всі можливі способи обійти його, щоб продовжити виконувати завдання з квесту. І що має нас насторожити – усі ці смертельні квести перебазувалися в Інстаграм та Вайбер».
 ЩО, КРІМ КИТІВ?
·            групи на кшталт «Новий шлях»
·            «Квест Феї Лінкс», «Квест рожевої феї» (останнє завдання – відкрутити конфорку на газовій плиті, не запалюючи сірника (щоб не опалити крильця) та лягти спати. На ранок станеш феєчкою)
·            нанесення шрамів (популярне серед дівчат)
·            «собачий кайф» (популярний ще з 90-х, метод удушення або сильного натискання на грудну клітку, щоб втратити свідомість)
ЧОМУ НЕ КАРАЮТЬ ВИННИХ?
«Справа в тому, що у законі про доведення людини до самогубства не написано, що винного можна притягнути до відповідальності за доведення до самогубства через інформаційно-комунікативні технології. Те, що написано у соцмережах, на сторінках дітей і т.д. не вважається доказом у суді. Відповідно – куратори не понесли кримінальної відповідальності».
МОТИВИ КУРАТОРІВ
·            прагнення відчути себе «Богом», вершити чужі долі
·            підвищення самооцінки (це «круто», ти творець таємної спільноти, гуру з мільйоном підписників)
·            матеріальний інтерес (продаж відео, реклама у групах)
·            «набивання» фанатів (музичних творів, творчість і т.д.)
·            шахрайство (останнім часом бували випадки, коли у дітей вимагали надати дані банківських рахунків, карток, пін-кодів і т.п.)
У FB є такі групи?
Альона КРИВУЛЯК: «Ні. FB має свою визначену політику, яка проти таких спільнот. Створити таку групу в FB просто неможливо. У всіх інших соцмережах це можливо. По суті, це ніхто не моніторить».
ЯК КУРАТОРИ ШУКАЮТЬ ЖЕРТВ?
«Ведеться серйозний моніторинг життя дитини у соцмережі. Коли нам дзвонять діти, кажуть, що куратори знаходять їх самі. Вони дивляться на кількість друзів, пости, музику, відеоролики, в яких групах дитина, які у неї фото, кольорова гама. Куратори відчувають, яких дітей можна впіймати на вудочку та як ними маніпулювати».
 Як діти дізнаються про вашу лінію? Що робити, щоб діти зрозуміли, що їм є кому допомогти, навіть якщо їх залякали?
«Нам дуже допомагають ЗМІ. Важливо, щоб вчителі та психологи у школах інформували дітей як про небезпеку, так і про способи, як впоратися. До батьків діти часто бояться звертатися. Cподіваємося, що ніхто не залишиться байдужим».
Як не потрапити до «синіх китів» - Катерина ГОЛЬЦБЕРГ.

Інтернетресурсhttp://short.media/health/shcho-priishlo-na-zminu-sinim-kitam © short.media


Немає коментарів:

Дописати коментар