пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

Нам не забути днів війни

Дуже швидко, мов весняні струмки, збігають роки. Квітнуть дерева, половіють хліба, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять про страшну війну. Вона живе у спогадах ветеранів, у книжках, у фільмах, у меморіальних монументах та цвинтарях, пильно дивиться на нас зі стендів музеїв. Цю мужню  величну пам’ять надійно оберігає народ, передаючи як святиню у спадщину поколінням.
До 75 річниці з Дня визволення Знам’янки від нациських загарбників учителі початкових класів Горб Л.В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Теленкова Л. І. провели інформаційну хвилину «Нам не забути днів війни». Учні переглянули відеофільм про визволення нашого міста, здійснили віртуальну подорож до Міського краєзнавчого музею. Бібліотекар Резніченко О. О. розповіла дітям про книги, в яких описано події визволення нашого міста та прочитала уривків з них.
Нема такого міста чи села, гаю чи поля, де б не пролилася кров українських воїнів, де б не проявилась їх мужність і відвага. Більшість ветеранів уже відійшли в інший світ. Тож будемо вчити молоде покоління пам’ятати і шанувати подвиг наших воїнів.


 

 

 

Будемо волонтерами

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване  в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Завдяки  старанням волонтерів, десятки, якщо не сотні тисяч людей отримують  необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, вони піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку.
В цьому навчальному році учні початкових класів крокують Стежинкою Добра: залучаються до добрих справ. Ось учні других і третіх класів (класні керівники Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Теленкова Л. І.) вирішили долучитись до благородних справ волонтерів. Сьогодні вони взяли участь у шкільній акції «Нагодуй пташку»: виготовили годівничку, принесли їжу для пташок.
Кожна зроблена добра справа дітей – це ще одна краплинка милосердя та любові у їхніх сердечках. 







Ми - громадяни України

Щоб виховати гідного громадянина своєї держави, потрібно змалку прищеплювати дітям любов до країни, в якій народились та живемо, показувати її багатства, красоти і гідних, шанованих людей. Тому, проводячи виховний захід 7 грудня, класні керівники Теленкова Л. І., Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О. поставили за мету  дати поштовх до самовдосконалення маленької людини, здатної гідно існувати і само реалізуватися за складних реалій XXI століття, поштовх для формування соціально компетентного, активного, відповідального громадянина й патріота України.
Малята виконали вправу «Передай по колу посмішку», створювали асоціативний кущ до слова «Україна», провели мозковий штурм «Від чого залежить щастя людини?», переглянули  презентацію та відеоролик «Ми – громадяни України».

 

 

Акція "Чисте місто"

Мета заходу, проведеного 5 грудня до Дня місцевого самоврядування,-пропагування основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції та реалізації лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації та участь в акції по збиранню пластикових кришок, використаних батарейок.
Учні початкових класів (класні керівники Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Теленкова Л. І.) слухали розповідь учителів про День місцевого самоврядування. Під час дискусії «Що я можу сам зробити у класі, у школі, у місті?» діти пропонували багато цікавих та посильних для них справ: доглядати за квітами, годувати пташок взимку, збирати та здавати пластикові кришечки, використані батарейки. Потім малята дізналися, яку небезпеку для здоров'я та довкілля приносять викинуті пластикові кришечки, використані батарейки.
Учні вирішили брати участь в акції «Чисте місто», збирати пластикові кришечки, використані батарейки.


 

четвер, 29 листопада 2018 р.

Вчимося бути толерантними



Мета Уроку доброти з елементами тренінгу «Вчимося бути толерантними» класні керівники 2 і 3 класів (Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Теленкова Л. І.) це ввести і закріпити визначення терміну “толерантність”, спонукати дитину до роздумів про унікальність та цінність людей, свою власну. Під час заходу створювали ситуації, в якій кожна дитина змінила  думки про рівноцінність інших людей і відчула  близькість з однокласниками. Учні переглянули мультфільм «Курчатко в клітиночку» та обговорили його. 
Такі виховні заходи сприяють дотриманню дітьми гуманістичних норм і вимог у стосунках з людьми; виховують терпимість і доброзичливість у ставленні до інших, вчить дітей визнавати потреби, інтереси іншої людини, їх права на позитивне волевиявлення.






Курчатко в клітиночку





четвер, 15 листопада 2018 р.

Подорож у Країну дорожнього руху.



     Закріпити та поглибити знання дітей з правил дорожнього руху; виховувати повагу до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати; розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах; розвивати увагу дітей, уміння переходити дорогу, викликати інтерес до професії інспектора ДАІ; формувати звичку не порушувати ПДР, уникати небезпеки на дорозі, запобігати травматизму; виховувати дисциплінованість пішохода, повагу і дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя – таку мету поставили класні керівники Теленкова Л. І., Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Морозова Н. Л. на уроці – подорожі у Країну дорожнього руху.
    Дуже  сподобався учням перегляд відеофільму «Азбука безпеки на дорозі  тітоньки Сови» та ігри на увагу

                                                            Л. Довгаленко, класний керівник 2-Б класу








Вогонь – друг, вогонь – ворог



Метою уроку – презентації  «Вогонь – друг, вогонь – ворог» - навчити учнів,
яку користь маємо від вогню і яку шкоду він може принести; визначати причини виникнення пожеж; правил протипожежної безпеки; відповідально ставитись  до  поводження з сірниками; застерігати та запобігати виникненню пожежі; відстоювати свою думку; допомагати та навчати один одного елементарних правил протипожежної безпеки; проводити  агітацію серед молодших школярів про бережливе ставлення до природи. Діти з великим задоволенням переглянули презентацію, грали в дидактичні ігри.

                                                                 Класні керівники Теленкова Л. І., Горб Л.                                                              В.,Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Морозова Н. Л.






четвер, 4 жовтня 2018 р.

Всесвітній день захисту тварин

Це день допомагає об’єднати зусилля усіх, хто піклується та не залишається осторонь долі «братів наших менших», стає на захист прав диких, домашніх та безпритульних тварин.
В Україні він відзначається приблизно з 2000 року. І започаткували його аби об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу.
Всесвітній день захисту тварин також покликаний допомогти братам нашим меншим відстояти своє право на захист. І мова йде не лише про диких звірів, а й домашніх вихованців та безпритульних тварин. Адже відомо безліч випадків, коли кішки або собаки піддавалися насильству з боку господарів або виявлялися просто викинутими на вулицю
.
У НВК «Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія» відбулися заходи, присвячені захисту тварин. Учні початкових класів провели виставки фотокарток та малюнків «Мій домашній улюбленець». А у 2 класах (вчителі Горб Л. В., Довгаленко Л. Г., Зикова Н. О., Морозова Н. Л.) пройшов урок Доброти «Дай лапу». Учні вчилися доглядати за своїми улюбленцями та правилам поведінки з безпритульними тваринами. Діти переглянули презентацію, грали в ігри. На урок завітала директор ГО «Дай лапу» (Організація захисту тварин) нашого міста Стоян Богдана Володимирівна, яка розповіла про основне завдання волонтерів організації – надати допомогу безпритульній тварині та знайти їй люблячу сім'ю. Малюки пообіцяли ніколи не кривдити тварин, любити і піклуватися про них.
 

субота, 1 вересня 2018 р.

Квест "Наша рідна Україна"

Почали новий навчальний рік мої другокласники з квесту "Наша рідна Україна". Мета гри: познайомити з квестом як активною формою роботи; розвивати пізнавальний інтерес до  вивчення рідної землі , її історії та звичаїв; формувати вміння учнів орієнтуватися та читати маршрут за допомогою плану місцевості; виховувати почуття патріотизму та любові до рідної землі, почуття взаємодопомоги, формувати вміння працювати у групі, розвивати критичне мислення.
   Учні отримали маршрутні листи і мандрували зупинками – «Пізнайко», «Розумійко»,    
«Всезнайко», «Заспівайко»,  поки не добралися до зупинки «Скарб», на якій знайшли солодощі. Але разом всі вирішили, що найбільшим скарбом для  нас є наша рідна земля Україна, про яку сьогодні учні багато дізналися.




четвер, 22 березня 2018 р.

Весна у творах художників

В рамках Тижня естетичного виховання учні 3-х класів здійснили уявну подорож до картинної галереї. Діти з цікавістю слухали інформацію про життя та творчий шлях художників. Працюючи в групах, вони розглядали репродукції картин І. Шишкіна, В. Васнєцова і О.Саврасова під супровід музики П.Чайковського. Подорожуючи, діти розвивали творчу уяву, виховували в собі любов до мистецтва та оточуючого світу.
 Класні керівники 3-х класів

Демченко Н.А., Луб’яна С.В., Зінченко О.М., Безай В.В.


вівторок, 6 березня 2018 р.

Шевченківські дні

Традиційні Шевченківські дні проходять цікаво у нашому закладі.
Центральною подією сьогодні був майданчик перед мікрофоном - усі бажаючі мали можливість почитати напам‘ять улюблені поезії Кобзаря. Особливо активними виявилися учні початкової школи, які декламували і «Садок вишневий», і набагато складніші, серйозніші твори великого поета.

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Учитель добра і краси

     У 2018 році в Україні відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, письменника, філософа, нашого земляка Василя Сухомлинського. З учнями  2–В, 2–Г, 4–Б, 4–В  класів  були проведені голосні читання  книг  видатного українського педагога і письменника. Найбільше  дітям  сподобалось оповідання  “ Як Павлик  списав  у Зіни  задачу”. Шкільні бібліотекарі презентували  книгу  В.О. Сухомлинського    “ Майже  чарівна  розмова”.




вівторок, 20 лютого 2018 р.

Творчі звіти вчителів

20 лютого 2018 року в НВК «Знам`янська ЗШ І-ІІІ ст.№3-гімназія відбулися творчі звіти педагогів, що атестуються. Вчителі початкових класів Демченко Н.А.,  Ніконова Т.В., заступник директора з навчально-виховної роботи та вчитель початкових класів Грузін В.В. презентували свою роботу, ділилися досвідом, творчими напрацюваннями.


                                                                                                         Заступник директора з НВР Грузін В.В.







середа, 31 січня 2018 р.

Найкмітливіші

Цей тиждень в нашому закладі присвячений цікавим наукам - математиці та інформатиці. Однією з найважливіших цілей проведення позакласних заходів є посилення інтересу учнів до цих предметів, розвиток творчих і математичних здібностей школярів, можливість для кожного учня знайти застосування своїм знанням, а для вчителя — виявити й розвинути здібності своїх вихованців.

Ось сьогодні мої першокласники змагалися у кмітливості. Вони розв’язували цікаві приклади та логічні задачі. Переможених не було, бо всі старалися і добре справлялися із завданнями.
                                                      Л. Довгаленко, учитель 1-Б класу



понеділок, 29 січня 2018 р.

Бій під Крутами

 З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, поваги до його історії та героїчного минулого, ознайомлення з подіями, які стались у січні 1918 року на станції Крути, 29 січня учні 4-х класів (вчителі - Андрєєва Н.Д., Лобова І.Е., Ніконова Т.В., Репенко Л.А) переглянули фільм «Бій під Крутами».   
                                                                                                               Класний керівник  4-Г класу Репенко Л. А.




вівторок, 23 січня 2018 р.

Методичний кейтеринг «Модераторські родзинки»

У НВК "Знам`янська ЗШ І-ІІІ ст. №3-гімназія" відбувся методичний кейтеринг «Модераторські родзинки» - тренінгове заняття з методики викладання курсу «Вчимося жити разом» для вчителів, які викладають предмет "Основи здоров’я", та адміністрації школи. Основною метою тренінгу було підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності педагогів шляхом поглиблення та оновлення їх фахових знань, створення умов щодо цілісного осмислення вчителями сучасних тенденцій, які відбуваються в освіті. Тренінг підготувала та провела Морозова Наталія Леонідівна, вчитель початкових класів, постійний учасник обласних семінарів та творчої групи вчителів основ здоров’я по впровадженню превентивних проектів.